Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

 

Charakteristika vzdělávacího programu

 

      Za jeden z nejdůležitějších cílů pokládáme respekt k přirozeným dětským potřebám, který by přispíval k  učení ve všech oblastech, spolu s rozvojem komunikace dokázal uspokojovat jeho potřeby, dovednosti a vedl dítě k samostatnosti. Každé dítě je jedinečnou osobností, kterému je třeba zajistit podnětné láskyplné prostředí s pocitem bezpečí a jistoty.

 
Vzdělávací obsah ŠVP

Školní vzdělávací program je pestrou nabídkou praktických i intelektových činností. Je rozdělen do 10 témat a 21 podtémat, která nejsou časově omezena (předpoklad jedno téma na měsíc a v něm dvě podtémata, které budou zpracovány do myšlenkových map), ale  záleží jen na zájmu dětí a aktuálním dění. Jsou dostatečně široká a poskytují dostatek podnětů k činnostem, jsou vzájemně propojena a tvoří tak jeden celek.

 

Tématické celky – Příběhy pastelek

pro zobrazení obsahu celku klikněte na odkaz

 

Červená veselá pastelka
snimek-06.jpg
Hnědá pastelka

Oranžová  pastelka

Fialová  - tajemná pastelka

Černá – zlobivá pastelka

Bílá – nemocná pastelka


Modrá pastelka

Zelená – jarní pastelka

Růžová – maminčina pastelka

Žlutá – sluníčková pastelka

 

Každý měsíc bude zařazen barevný den, který bude zaměřen na jednu barvu podle barvy měsíce. V této barvě si vyzdobíme šatnu, děti mohou s rodiči doma vytvářet doplňky v dané barvě, které poslouží jako dekorace. V duchu dané barvy se mohou obléknout, přinést si hračku atd.

 

zpět