Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

 

Charakteristika školy

 

Mateřská škola v Jakubově se nachází v malebné krajině na okraji Doupovských hor. Je umístěna v jednopatrové vile z 20. let minulého století a jako mateřská škola slouží již od 1. 9. 1952.

V sedmdesátých letech byl provoz mateřské školy v Jakubově na tři roky přerušen a celá budova prošla rekonstrukcí. Provoz byl zahájen 1. 9. 1973 a byla zde umístěna sloučená  mateřská škola (Vojkovice a Jakubov) a jesle. V této podobě fungovala až do 31. 8. 1993, kdy byly jesle zrušeny.

Mateřská škola byla znovu zařazena do sítě škol jako jednotřídní s kapacitou 24 dětí k 1. 9. 2003. Provoz mateřské školy je od 6,30 do 16,00 hod. Součástí mateřské školy je školní jídelna.

K mateřské škole náleží pěkná zahrada, která je v současné době pouze částečně vybavena pro hry a pobyt dětí, dřevěný zahradní domek a vahadlovou houpačku  zničila místní mládež, i když je zahrada oplocena a zamykána. Travnatý povrch je pravidelně udržován. O údržbu se stará Obecní úřad ve Vojkovicích.

Velký důraz klademe na informovanost rodičů a upřednostňujeme osobní kontakt (vzhledem k poloze a velikosti mateřské školy).

Budova v předchozích letech prošla velkou rekonstrukcí školní kuchyně, v celé budově byl nově instalován rozvod elektrické energie. Dále byla v celé budově vyměněna stará dřevěná okna a vstupní dveře za plastové, novou podobu získala hygienická zařízení pro děti i zaměstance v přízemí a byl instalován sprchový kout.

Kolektiv pracovnic mateřské školy je malý, ale stabilní. Snahou všech pracovnic je vytvořit pro děti příjemné prostředí, kde se cítí šťastně a spokojeně.
 

Filosofií naší školy je rozvíjet osobnost dítěte po všech stránkách, posilovat  zdravé sebevědomí, rozvíjet talent a nadání, ale také pečovat o děti s vývojovými odlišnostmi,  aby na konci předškolního období získaly přirozenou fyzickou, psychickou a sociální samostatnost, zdravé sebevědomí a sebejistotu. Zároveň však také  základy kompetencí, které budou pro život potřebovat a budou  důležité pro další rozvoj schopností učení a dalšího vzdělávání, ale také chování a jednání.

Nezastupitelnou institucí je rodina, která i přes maximální  snahu nedokáže zajistit podněty v oblasti sociálního vývoje. Dítě ke svému rozvoji potřebuje kromě své rodiny a  nejbližších rodinných příslušníků také vrstevníky, a tím získávat základní zkušenosti pro vlastní samostatný život.

 snimek-05.jpg

 

 Podmínky přijímání

 

Režim dne

 

Řád MŠ

 

 

 

zpět